Потіють годинник зсередини. Причини утворення конденсату

Усередині корпусу (за винятком специфічних примірників, призначених для глибоководного занурення і заповнених маслом або іншою рідиною) знаходиться повітря. Спочатку він залишається з заводу. З часом, в залежності від герметичності годин і перепадів температур, внутрішній повітря може змішуватися з зовнішнім. Як відомо, він має певну вологість.
Конденсат на склі з'являється при осадженні парів вологи на холодній поверхні. Коли ви виходите взимку, навесні або восени на вулицю з годинником на руках, їх скло дуже швидко охолоджується. А задня кришка залишається теплою, так як отримує тепло від шкіри руки. Повітря всередині з одного боку підігрівається теплом руки, а з іншого — охолоджується холодним склом. В результаті волога конденсується на холодному склі.
Взимку це звичайне явище і не говорить про те, що всередину корпусу потрапила вода. Якщо зняти годинник з руки і залишити на холодному повітрі, корпус рівномірно остудиться і пляма конденсату зникне зі скла. А при попаданні в тепле приміщення це станеться ще швидше.
Так само і влітку, якщо в годиннику є вода, при нагріванііна вона перетворитися в пар.
Спроби просушити
Деякі люди, побачивши конденсат всередині поверхні скла водонепроникних годин (WR від 50 і вище), думають, що туди потрапила вода. Вони розбирають і промащують герметизуючої мастилом всі прокладки та ущільнювачі, висушують і збирають під феном. І що ви думаєте? Конденсат знову з'являється на склі. Це відбувається тому, що неможливо в домашніх умовах залишити всередині абсолютно сухе повітря.
Кращий спосіб
Найкращі результати виходять при закритті корпусу взимку при працюючих батареях опалення та вологості повітря не більше 10-15 %. Тоді всередині залишається такою ж сухе повітря. Влітку домогтися будинку подібних результатів дуже важко.
Висновок
Висновок з вищесказаного: не звертайте уваги на пляму вологи на склі зсередини, якщо воно з'явилося при виході на вулицю і зник при попаданні в тепле приміщення. Це природний процес конденсації. Турбуватися потрібно лише коли піт утворилася в теплому приміщенні, тобто при малій різниці температур шкіри руки і атмосферного повітря. Тоді слід віддати годинник майстру або спробувати самостійно відкрити кришку і просушити механізм.